Seminaria Internetowe
Webinaria to forma prezentacji internetowych umożliwiająca uczestnictwo przed własnym komputerem „na żywo” w danym wydarzeniu, wystarczy kliknąć link, który otrzymacie Państwo od nas po zarejestrowaniu się.
Poniżej znajdziecie Państwo informację zarówno na temat nadchodzących, jak i archiwalnych webinariów organizowanych przez DataComplex. Uczestnictwo, jak i pobranie nagrania bezpłatne.
Nadchodzące webinaria
Zapraszamy na bezpłatne webinarium pt. "Procedura analizy trendów w laboratorium farmaceutycznym."
Termin: 19 grudnia 2023r., w godz. 10:00-11:30.
Webinarium odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.
Finalnym rezultatem analizy trendów w zarządzaniu jakością produkcji farmaceutycznej jest identyfikacja, ocena oraz eliminacja wszelkich sytuacji, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość i bezpieczeństwo produktu. Jest to także sposób na określenie, kiedy należy rozpocząć działanie korygujące/zapobiegawcze (CAPA) w odpowiedzi na ustalenia z audytu, reklamacje, odchylenia, niezgodności itp. Oczywiście nie bez znaczenia jest również konieczność spełnienia wytycznych organów regulacyjnych, które wymagają, abyśmy monitorowali i dokonywani oceny trendu dla wszystkich krytycznych parametrów związanych z przebiegiem procesu produkcyjnego oraz jakością produktu.
Podczas spotkania przedstawimy całościowe podejście do analizy trendów - rozpoczynając od kwestii związanych z przygotowaniem odpowiedniej procedury analizy trendów, poprzez wyjaśnienie praktycznych i użytecznych technik analizy trendów, a kończąc na przykładach wdrożeń systemów skomputeryzowanych przeznaczonych do automatycznej analizy trendów.
W trakcie spotkania Uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- czym jest analiza trendów i dlaczego jest tak ważna w farmacji;
- jakie są techniki analizy trendów;
- jak powinna być skonstruowana procedura analizy trendów;
- jak ważyć i postępować z wynikiem OOT;
- jak zintegrować procedurę analizy trendów i Przeglądu Rocznego Produktu (PQR).
Aby zgłosić swój udział w webinarium prosimy o wypełnienie formularza.
Już za nami
"Nowy, szerszy wymiar systemu klasy LIMS w zakładzie farmaceutycznym. Przykłady wdrożeń w krajowych firmach farmaceutycznych"
Podczas webinarium, w oparciu o wdrożenia systemu LIMS w krajowych firmach farmaceutycznych, zaprezentujemy praktyczne przykłady jego wykorzystania w skali całego przedsiębiorstwa: od zwalniania materiałów wyjściowych, poprzez gromadzenie danych produkcyjnych, kontrolę jakości i certyfikację produktu gotowego, aż po badania stabilności oraz zarządzanie reklamacjami i odchyleniami.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
"Analiza trendów w produkcji niesterylnej"
Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi myśląc o analizie trendów powinniśmy nie tylko rozważać trendowanie wszystkich parametrów związanych z procesem produkcji i produktem, ale również zagadnienia wykraczające poza samą analizę danych, obejmujące gromadzenie wyników badań. Już same organy regulacyjne podkreślają znaczenie przechowywania danych np. wyniki testów laboratoryjnych, wydajności czy kontroli środowiska należy przechowywać w takiej postaci i ilości, aby możliwa była ich ocena pod kątem występowania trendów.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
"Analiza trendów w produkcji sterylnej"
Wymagania GMP w zakresie analizy trendów oraz postępowania z wynikiem OOT liczą sobie już prawie osiem lat. Proces statystycznej analizy trendów jest już dobrze poznany i wdrożony w wielu zakładach produkcji farmaceutycznej. Analiza trendów jest techniką statystyczna, która opiera się na zmienności analizowanych danych. Co zrobić jednak w przypadku, kiedy takiej zmienności nie ma lub jest ona mało znacząca?
Ten problem ma szczególne znaczenie w trakcie sterylnego wytwarzania leków. W strefie białej często mamy do czynienia z brakiem wzrostów drobnoustrojów. Takie obserwacje zaliczamy do nieznaczących. Nie poddają się one standardowej analizie trendów. Podczas webinarium przypomnimy również wytyczne GMP, USP, podstawowe definicje i techniki analizy trendów.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Kompleksowe podejście do kontroli jakości przy produkcji detali lotniczych i motoryzacyjnych na przykładzie MB Aerospace”
Prelegent: Rafał Pszonka, Quality Inspector Leader, MB Aerospace Rzeszów
Żadna inna branża nie kładzie tak silnego nacisku na zapewnienie jakości jak przemysł lotniczy. Komponenty produkowane przez firmy z przemysłu lotniczego muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, a materiały z których są wytwarzane są bardzo drogie, w związku z tym ogromne znaczenie ma redukcja COPQ (ang. Cost of poor quality) – braki, poprawy, naprawy. Każda niezgodna ze specyfikacjami cześć to często w przypadku silników lotniczych strata liczona w dziesiątkach (a czasami w setkach) tysięcy dolarów. Zatem odpowiednia jakość wytwarzanych detali to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również uniknięcie ogromnych kosztów.
Aby sprostać tym wyzwaniom, firma MB Aerospace wspólnie z DataComplex wdraża rozwiązania informatyczne z obszaru Przemysł 4.0.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Kontrola jakości w czasie rzeczywistym – redukcja braków, oszczędność czasu i zasobów.”
Rynek nieustannie wymusza na przedsiębiorstwach produkcyjnych konieczność obniżania kosztów produkcji, jednocześnie stawiając coraz wyższe wymagania odnośnie jakości. Ta rosnąca presja wymusza na działach jakości konieczność podejmowania działań m.in. w kierunku optymalizacji procesu kontroli i redukcji kosztów.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Wyjść poza OEE: Jak uzyskać prawdziwą wartość ze stosowania OEE.”
Prelegent: Jan Piesik, Kierownik Utrzymania Ruchu, Michelin Polska
Hala produkcyjna to zazwyczaj skomplikowane, dynamicznie zmieniające się środowisko składające się z wielu oddziałujących na siebie czynników oraz złożonego przepływu informacji. Aby kontrolować taki układ i móc zidentyfikować obszary wymagające usprawnienia, warto skorzystać ze sprawdzonego podejścia – wskaźnika OEE.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Analiza trendów w przemyśle farmaceutycznym. Czym tak naprawdę są OOT i jak je efektywnie wykrywać.”
Zgodnie z obowiązującymi dotychczas wytycznymi oraz ich najnowszymi zmianami, analiza trendów i ciągła weryfikacja procesów to gorący temat, który dotyczy coraz szerszego zakresu parametrów i atrybutów. Praktycznie możemy powiedzieć, że stoimy przed zagadnieniem trendowania wszystkich parametrów związanych z procesem produkcji i produktem. Nasze dwugodzinne szkolenie poświęcone było właśnie kompleksowemu podejściu do analizy trendów i OOT.
Jeżeli są Państwo zainteresowani tym szkoleniem, to prosimy o kontakt.
„Zwiększenie efektywności, poprawa jakości i redukcja kosztów. Najlepsze praktyki sterowania jakością z Minitab.”
Dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich kluczowych informacji o stanie procesu, niepokojących trendach i niepożądanych zdarzeniach jest kluczowym elementem procesu zwiększania efektywności, poprawy jakości i redukcji kosztów złej jakości.
Podstawową kwestią w procesie usprawnienia procesu sterowania jakością jest zniwelowanie barier związanych z przepływem informacji pomiędzy halą produkcyjną (operatorami), a osobami dysponującymi odpowiednimi narzędziami do analizy procesu, takim jak pakiet Minitab.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Analiza trendów danych mikrobiologicznych z monitoringu środowiska – jak spełnić wymagania i usprawnić pracę”
Podczas prezentacji przedstawiono, w jaki sposób zorganizować proces planowania badań, gromadzenia wyników oraz ich analizy pod kątem wykrywania trendów w danych mikrobiologicznych.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.
„Efektywne harmonogramowanie i prowadzenie programu badań stabilności w wygodnym środowisku StabilityComplex”
Prezentacja poświęcona jest usprawnieniu i automatyzacji prowadzenia programu badań stabilności z wykorzystaniem oprogramowania StablityComplex.
Aby otrzymać dostęp do wybranego nagrania prosimy o wypełnienie formularza.